Muž v Paříží napadl nožem vojáka. Provolával při tom slova o Alláhovi | info.cz

Články odjinud

Muž v Paříží napadl nožem vojáka. Provolával při tom slova o Alláhovi

Muž ozbrojený nožem dnes v Paříži napadl hlídkujícího vojáka. Ten vyvázl bez zranění a útočníka, který provolával výroky týkající se Alláha, zadržel. Informovala o tom agentura AFP. Incident se odehrál v centru metropole kolem 08:30 SELČ. Napadený voják byl členem protiteroristických hlídek, řekla podle agentury Reuters ministryně obrany Florence Parlyová.

Francouzští vojáci se stávají terčem útoků opakovaně. V srpnu na pařížském předměstí najel řidič osobního auta do skupiny vojáků. Šest z nich utrpělo zranění, z toho tři vážná. Prokuratura událost vyšetřuje jako terorismus.

Ve francouzských ulicích se nyní pohybuje 10.000 ozbrojených vojáků včetně 3000 rezervistů. Působí na citlivých místech, jako jsou letiště, nádraží a památky a dohlížejí na bezpečnost během sportovních nebo kulturních akcí.

Vláda spustila protiteroristickou operaci Sentinelle po teroristických útocích v roce 2015. Výzkumy veřejného mínění ukazují, že lidi přítomnost vojáků v ulicích uklidňuje. Představitelé armády ale upozorňují, že operace armádu přetěžuje.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud