Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na cestě k osvícení? V Barmě zatkli buddhistického mnicha s autem plným drog

Na cestě k osvícení? V Barmě zatkli buddhistického mnicha s autem plným drog

Mnich poblíž hranic s Bangladéšem převážel 400 tisíc tablet metamfetaminu. Je rovněž podezřelý z toho, že čtyři miliony takových tablet ukryl v jednom místním klášteře, kde je policie objevila během razie, napsal zpravodajský web BBC.

Mnicha policie zadržela, když se vozem vracel z městečka Maundo na hranici s Bangladéšem. Drogy v klášteře pak objevila poté, co ho vzala do vazby.

Úřady odhad ceny nalezené drogy nezveřejnily. Podle OSN se prodejní cena za jednu tabletu metamfetaminu v roce 2015 pohybovala okolo dvou dolarů (asi 50 Kč).

Barma je velkým producentem metamfetaminu, opiátů a marihuany. Hornatá krajina a relativně snadný přechod přes hranice obchodování s drogami napomáhá. Situace v této části Barmy je podle BBC v tomto ohledu obzvláště špatná.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link