Na Filipínách zastřelili tamního starostu. Ten se podílel na protidrogových raziích | info.cz

Články odjinud

Na Filipínách zastřelili tamního starostu. Ten se podílel na protidrogových raziích

Starostu filipínského města Tanauan, který organizoval takzvané průvody hanby s podezřelými z prodeje drog, dnes během slavnostního vyvěšování vlajky před radnicí zastřelil neznámý pachatel. Ten z místa činu uprchl, napsala agentura AP. Motiv vraždy není znám.

Antonio Cando Halili podlehl zranění, které mu způsobila střelná rána do hrudníku během slavnostního shromáždění více než stovky zaměstnanců radnice a nově zvolených vůdců okolních vesnic. „Jsme v šoku a zarmouceni,“ uvedla podle agentury Reuters zástupkyně starosty Jhoanna Villamorová, která během ceremoniálu stála vedle Haliliho.

Ochranka podle svědků neviděla, že ke starostovi někdo přistoupil, slyšela pouze výstřel. Šlo tak zřejmě o útok odstřelovače.

Halili před dvěma lety v Tanauanu pořádal takzvané průvody hanby s podezřelými z prodeje drog, což vyvolalo pobouření ochránců lidských práv. Loni v říjnu ho přitom policie obvinila ze zapojení do nelegálního obchodování s drogami ve městě, což Halili odmítl.

Protidrogové tažení zahájil na Filipínách prezident Rodrigo Duterte v červenci 2016. Policejní násilí si od té doby vyžádalo více než 4200 obětí na životech, dalších 131.500 lidí bylo zatčeno. Aktivisté za lidská práva ale tvrdí, že skutečný počet obětí může být mnohem vyšší.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud