Násilí na jihu Etiopie dalo do pohybu novou migrační vlnu. Domovy za pár týdnů opustilo asi 800 tisíc lidí | info.cz

Články odjinud

Násilí na jihu Etiopie dalo do pohybu novou migrační vlnu. Domovy za pár týdnů opustilo asi 800 tisíc lidí

Násilí na jihu Etiopie donutilo od začátku června opustit své domovy více než 800.000 lidí. S odkazem na zprávu tamní vlády a OSN o tom dnes informovala agentura Reuters. V regionu, zhruba 400 kilometrů od metropole této východoafrické země Addis Abeba, propukly v dubnu mezietnické boje.

Podle nejnovější zprávy počet vnitřně vysídlených osob od počátku bojů vzrostl na 1,2 milionu lidí. Tamní vůdci už dříve uprchlíky vyzvali, aby se do oblasti vrátili. S novou vlnou násilí však byli mnozí nuceni své domovy opět opustit.

Kolik obětí na životech si násilí za poslední měsíc vyžádalo, nová zpráva neuvádí. Diplomatické zdroje agentury Reuters ale odhadují, že v bojích v červnu zahynulo nejméně 200 lidí.

Etiopie, která má zhruba 100 milionů obyvatel, je etnicky velmi různorodá. Národnostní neshody v únoru podnítily i protivládní protesty, v jejichž důsledku oznámil svou rezignaci premiér Hailemariam Desalegn. V zemi byl následně na šest měsíců vyhlášen výjimečný stav.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud