Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Navzdory platnému pasu Nigerijce nepustili do USA. Cestu si rozmyslete, varují je úřady

Navzdory platnému pasu Nigerijce nepustili do USA. Cestu si rozmyslete, varují je úřady

Nigerijské úřady vyzvaly občany Nigérie, aby se kromě nezbytných případů vyhnuli cestám do USA. Důvodem jsou případy několika Nigerijců, kterým byl navzdory platným vízům v minulých týdnech zakázán vstup do USA. Výzvu k omezení cest dnes vydala zvláštní prezidentova poradkyně pro zahraniční záležitosti Abike Dabiriová-Erewaová.

„V minulých týdnech náš úřad řešil několik případů Nigerijců, kteří měli víza pro opakované vstupy do USA, avšak vstup jim nebyl povolen a byli posláni zpět do Nigérie,“ sdělila Dabiriová-Erewaová.

 

Podle ní byly tyto odmítnuté osoby poslány do Nigérie nejbližším letem a jejich víza byla zrušena. Americké imigrační úřady neuvedly důvod tohoto postupu.

Dabiriová-Erewaová vyzvala všechny, kdo nepotřebují nutně odjet do USA, aby zvážili přesun termínu, dokud se nevyjasní nová imigrační politika Spojených států.

 

Americký prezident Donald Trump má dnes podepsat nový protipřistěhovalecký dekret. Počítá se s tím, že zakáže na 90 dní vstup občanů šesti zemí do USA. Nigérie mezi nimi ale není. Trump vydal podobný dekret už v lednu. Týkal se se sedmi muslimských zemí a jeho uplatnění zablokovaly americké soudy.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link