Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německá úřednice udělila neoprávněně azyl 1200 lidem. Teď čelí obvinění z úplatkářství

Německá úřednice udělila neoprávněně azyl 1200 lidem. Teď čelí obvinění z úplatkářství

Dnes už bývalá vedoucí pobočky německého Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) v Brémách zajistila neoprávněné udělení azylu zhruba 1200 žadatelů. Podle agentury DPA je v případu vyšetřováno šest osob, včetně tří brémských a dolnosaských advokátů a tlumočníka. Obviněni jsou mimo jiné z úplatkářství, potvrdila dnes podle agentury DPA mluvčí státního zastupitelství v Brémách informace médií.

Německá justice se případem zabývá údajně už několik měsíců. Ve většině případů byl azyl i přes chybějící náležitosti udělen příslušníkům kurdské náboženské menšiny jezídů ze Sýrie. Ve středu a ve čtvrtek kvůli kauze úřady prohledaly osm objektů v Brémách a spolkové zemi Dolní Sasko, včetně několika kanceláří.

Předmětem vyšetřování je také podezření z navádění k podávání neoprávněných žádostí o azyl, uvedla mluvčí. Obvinění údajně cíleně přiváděli uprchlíky z jiných spolkových zemí na brémskou pobočku, ačkoli ta pro ně nebyla příslušná.

Kromě tohoto formálního porušení pravidel azylového řízení se vyskytla 'řada dalších provinění' vůči platnému právu. „Mělo docházet k poskytování výhod - jak přesně, je ještě předmětem probíhajícího vyšetřování,“ řekla mluvčí státního zastupitelství.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1