Německá úřednice udělila neoprávněně azyl 1200 lidem. Teď čelí obvinění z úplatkářství | info.cz

Články odjinud

Německá úřednice udělila neoprávněně azyl 1200 lidem. Teď čelí obvinění z úplatkářství

Dnes už bývalá vedoucí pobočky německého Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) v Brémách zajistila neoprávněné udělení azylu zhruba 1200 žadatelů. Podle agentury DPA je v případu vyšetřováno šest osob, včetně tří brémských a dolnosaských advokátů a tlumočníka. Obviněni jsou mimo jiné z úplatkářství, potvrdila dnes podle agentury DPA mluvčí státního zastupitelství v Brémách informace médií.

Německá justice se případem zabývá údajně už několik měsíců. Ve většině případů byl azyl i přes chybějící náležitosti udělen příslušníkům kurdské náboženské menšiny jezídů ze Sýrie. Ve středu a ve čtvrtek kvůli kauze úřady prohledaly osm objektů v Brémách a spolkové zemi Dolní Sasko, včetně několika kanceláří.

Předmětem vyšetřování je také podezření z navádění k podávání neoprávněných žádostí o azyl, uvedla mluvčí. Obvinění údajně cíleně přiváděli uprchlíky z jiných spolkových zemí na brémskou pobočku, ačkoli ta pro ně nebyla příslušná.

Kromě tohoto formálního porušení pravidel azylového řízení se vyskytla 'řada dalších provinění' vůči platnému právu. „Mělo docházet k poskytování výhod - jak přesně, je ještě předmětem probíhajícího vyšetřování,“ řekla mluvčí státního zastupitelství.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud