„Německá vláda nese odpovědnost za útok.“ Majitel kamionu z berlínského trhu se hlásí o odškodné | info.cz

Články odjinud

„Německá vláda nese odpovědnost za útok.“ Majitel kamionu z berlínského trhu se hlásí o odškodné

Majitel polské dopravní společnosti, jejímž kamionem loni v prosinci terorista Anis Amri najel do davu návštěvníků vánočního trhu v Berlíně, chce odškodnění od německé vlády. Počítá, jaké škody mu vznikly. Informuje o tom dnes list Passauer Neue Presse.

Ariel Žurawski si postěžoval, že trvalo dlouho, než dostal nákladní auto zpět. „Spolková vláda nese zodpovědnost za útok. Doufám, že mi vynahradí všechny škody, které mi vznikly,“ řekl.

Nový kamion atentátník Anis Amri ukradl loni 19. prosince. Polského řidiče zastřelil a s autem najel do vánočního trhu na náměstí Breitscheidplatz. Jedenáct lidí, včetně jedné Češky, přišlo o život a desítky dalších utrpěly zranění.

Kamion poté zabavili vyšetřovatelé tohoto teroristického činu. Nyní ho má Žurawski už zpět a příští týden má auto odjet zpět do Polska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud