Obama před volbami zkritizoval vládu, chce "slušnou a čestnou" politiku | info.cz

Články odjinud

Obama před volbami zkritizoval vládu, chce "slušnou a čestnou" politiku

Bývalý americký prezident Barack Obama se intenzivně vložil do kampaně před nadcházejícími volbami do Kongresu USA a ostře kritizoval současnou republikánskou administrativu, prezidenta Donalda Trumpa však jmenovitě nezmínil. V pátečním projevu na voličském shromáždění v hlavním městě státu Georgie Obama vyzval, aby lidé volili "slušnou a čestnou politiku", a podpořil demokratickou kandidátku na guvernéra Stacey Abramsovou, napsala agentura AP.

"V úterý můžete hlasovat pro politiku, která je slušná, pro politiku, která je čestná, která je zákonná a snaží se udělat pro lidi správnou věc," řekl Obama, podle něhož se Amerika ocitla na křižovatce. "V sázce je sama podoba naší země," dodal exprezident.

Ačkoli Obama nevyslovil jméno prezidenta Trumpa ani republikánského guvernérského kandidáta Briana Kempa, kritizoval poslední kroky nynější administrativy velmi obšírně. Republikáni se podle něj stále snaží Američany rozdělovat a vyvolávat v nich strach. "V roce 2018 se nám snaží tvrdit, že největší hrozbou pro Ameriku jsou zbědovaní uprchlíci vzdálení tisíce kilometrů od hranic. A nestačí, že o tom lžou, dokonce tam posílají naše statečné vojáky jako součást své politické propagace," prohlásil bývalý prezident.

Kdy a kde se volí v AmericeKdy a kde se volí v Americeautor: INFO.CZ

Volby do Kongresu se budou konat v úterý 6. listopadu a mnozí v USA je považují za referendum o současném prezidentovi. Demokraté usilují o získání ztracené většiny v obou komorách, což by jim umožnilo výrazně zkomplikovat Trumpovy vládní záměry.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud