Ozbrojenci v Kábulu obsadili luxusní hotel plný cizinců. Dvanáctihodinové drama má 18 obětí | info.cz

Články odjinud

Ozbrojenci v Kábulu obsadili luxusní hotel plný cizinců. Dvanáctihodinové drama má 18 obětí

Při nočním útoku na hotel v Kábulu zemřelo čtrnáct cizinců a čtyři Afghánci. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra. Národnost mrtvého cizince mluvčí ministerstva neuvedl. Speciální jednotky zachránily z hotelu přes sto lidí, včetně čtyř desítek cizinců, ani jejich národnost nebyla zveřejněna.

„Operace skončila, všichni útočníci jsou mrtví, zachráněno bylo 126 lidí, včetně 41 cizinců,“ uvedl dnes ráno mluvčí afghánského ministerstva vnitra Nadžíb Daníš po více než 12 hodinovém zásahu speciálních jednotek.

Ozbrojenci zaútočili na kábulský hotel Intercontinental, který mají v oblibě zahraniční turisté a diplomati, kolem 21:00 místního času (17:30 SEČ). Podle některých informací byli mezi nimi sebevražední atentátníci. Hotelovou kuchyni a čtvrté patro zachvátil požár.

Speciální jednotky poté postupovaly patro po patře a zachraňovaly hotelové hosty. Některé zdroje v sobotu uvedly, že se v hotelu v době útoku konala konference o informačních technologiích za účasti provinčních představitelů.

K činu se přihlásilo islamistické hnutí Tálibán, které stojí v Afghánistánu často za podobnými akcemi. Terčem jeho ozbrojenců se stal stejný hotel už v roce 2011, kdy zemřelo 21 lidí včetně devíti útočníků. Hotel Intercontinental je jedním z hlavních luxusních ubytovacích zařízení v Kábulu a bývá využíván ke konferencím, jichž se účastní i vládní představitelé.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud