Papež vyzval k míru mezi Izraelci a Palestinci. Přeje si řešení války v Sýrii i konec hladomoru v Jemenu | info.cz

Články odjinud

Papež vyzval k míru mezi Izraelci a Palestinci. Přeje si řešení války v Sýrii i konec hladomoru v Jemenu

Papež František v dnešním tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) zdůraznil důležitost bratrského soužití lidí různých národů, kultur a náboženství. Lidi na celém světě přitom vybídl, aby rozmanitost vnímali jako zdroj obohacení, a nikoli jako nebezpečí. Znepřátelené strany v oblastech zmítaných válkami, jako je Sýrie, Jemen či řada afrických zemí, papež vyzval k usmíření. Apeloval také na obnovu dialogu mezi Izraelci a Palestinci.

„Doufám, že Izraelci a Palestinci obnoví jednání a vydají se na cestu míru, která ukončí konflikt, jež trvá více než 70 let,“ prohlásil papež z balkonu baziliky svatého Petra ve Vatikánu.

Mezinárodní společenství papež vyzval, aby urychleně dospělo k politickému řešení války v Sýrii, jež umožní návrat syrských uprchlíků do vlasti a život v míru.

Papež také vyjádřil naději, že příměří uzavřené v prosinci v Jemenu ukončí v zemi válku a hladomor a přinese úlevu tamním dětem.

Vzpomněl i na mnoho Afričanů, kteří potřebují humanitární pomoc a potravinové zabezpečení i klid zbraní na celém kontinentu.

Pontifex neopomněl ani další neklidné oblasti, jako je Korejský poloostrov, Venezuela, Nikaragua či Ukrajina, a vyslovil přání na zlepšení podmínek mnohdy utiskovaných křesťanských menšin.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud