Pašeračka Tereza v pákistánském vězení: Je za hvězdu, střídá právníky a poroučí si | info.cz

Články odjinud

Pašeračka Tereza v pákistánském vězení: Je za hvězdu, střídá právníky a poroučí si

Proces s českou pašeračkou v Pákistánu provází zmatky. Tereza H. mění právníky jako na běžícím pásu a případ se protahuje. Kvůli tomu muselo být odročeno i čtvrteční jednání. Tereza si totiž vyžádala od státního zástupce další podkladové dokumenty k případu. Úsměv z tváře jí ani nadále nemizí, před každým soudním líčením si užívá pozornost médií a jenom září.

Na zahájení soudního procesu čeká už tři měsíce, skoro se ale zdá, že Češce pobyt v pákistánské vazbě nevadí. Obvinění si měla vyslechnout už 3. března, stání bylo ale mezitím několikrát odročeno a už skoro dva měsíce nedošlo k žádnému posunu. Jejímu případu nepomáhá ani to, že už několikrát změnila právníka.

Původně měl Terezu hájit Čaudhrí Džavád Zafar, toho ale počátkem dubna Češka zničehonic vyhodila. Na stání 10. dubna přišla s novými zástupci, které si sama vybrala, týden nato už ale přišla v doprovodu nového obhájce, se kterým rovnou u soudu podepsali zmocnění a požádali o odklad čtení obvinění.

K tomu nakonec nedošlo ani ve čtvrtek 19. dubna, protože si obhájce Terezy vyžádal od státního zástupce další podkladové dokumenty k případu. Další stání by tak mělo proběhnout 24. dubna. Nového právníka Češce podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Ireny Valentové doporučil ředitel věznice i spoluvězeňkyně. Právník případ údajně delší dobu sleduje.

Tereze soudní průtahy ale zjevně vrásky na čele nedělají...

Pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud