Pilot vrtulníku s majitelem fotbalového klubu v Leicesteru nejspíš zachránil stovky životů | info.cz

Články odjinud

Pilot vrtulníku s majitelem fotbalového klubu v Leicesteru nejspíš zachránil stovky životů

Pilot vrtulníku, který se zřítil vedle stadionu v Leicesteru krátce po fotbalovém zápase anglické Premiere League, nejspíš zachránil stovky životů. Britská média a oslovení odborníci se shodují, že pilot Eric Swaffer, který při nehodě zahynul, neměl šanci pád odvrátit a mohl jen minimalizovat jeho následky.  

V okolí stadionu se pořád nacházelo zhruba 31.000 fanoušků, kteří byli na odchodu ze stadionu. Kolem byly i desítky policistů, kteří byli u nehody takřka okamžitě. Nebýt Swafferova manévru s tařka neovladatelným strojem, následky mohly být mnohem horší. 

Spolu se Swafferem ve vrtulníku zahynula i jeho přítelkyně a kopilotka Izabela Lechowiczová. Klub v Leicesteru potvrdil i smrt majitele týmu, který před třemi lety získal anglický fotbalový titul, Thajce Vichaie Srivaddhanaprabbhy. Na palubě byla ještě thajská královna krásy Nursara Suknamaiová a asistent majitele klubu Kaveporn Punpare.

Podle deníku Daily Mail helikoptéra mířila na letiště v Lutonu, kde chtěl majitel klubu stihnout letadlo do Thajska. Swaffer a jeho přítelkyně byli blízkými spolupracovníky Thajce a létali pro něj pravidelně. Stejně tak v minulých letech přepravovali například i některé členy královské rodiny. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud