Po vraždě Kuciaka byl na místě činu i policista spojovaný s oligarchou, o kterém novinář psal | info.cz

Články odjinud

Po vraždě Kuciaka byl na místě činu i policista spojovaný s oligarchou, o kterém novinář psal

Šéf protikorupční jednotky slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) Róbert Krajmer se v pondělí objevil u domu, kde zavraždili novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku. Upozornil na to magazín TREND, který napsal, že Krajmer z podstaty své funkce vraždy nevyšetřuje. Jeho účast na místě činu je podezřelá i kvůli jeho nepřímému spojení s oligarchou Norbertem Bödörem, o němž Kuciak psal ve svých textech.

Server Aktuality.sk před necelým rokem přinesl informaci, že je na Bödöra napojená Krajmerova manželka. Ta působila ve statutárních orgánech jím ovládané firmy. Krajmer byl v pondělí vidět na záběrech televize Joj z místa činu. Magazín Trend se na jeho účast ptal i policejního prezidenta Tibora Gašpara. Odpověď nedostal. Podle oslovených policistů, kteří mluvili pod příslibem anonymity, však pro Krajmerovu přítomnost nebyl žádný důvod.

Kuciak přišel na to, že policejní šéf Gašpar založil firmu, která sídlí v domě patřícím Bödörovi. Hlavní podnikatelově společnosti Bonul se pak začalo dařit během druhé Ficovy vlády, když dostávala veřejné zakázky. Bödör je spojovaný s Ficovou stranou Směr-sociální demokracie.

Podnikatel ale jakékoli podezření odmítá. Jeho byznys podle něj nezávisí na Směru. Bonul prý dostával státní zakázky i za jiné politické garnitury.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud