Podle Washingtonu připravily zbrojní sankce Rusko o miliardy. Vše je v pořádku a daří se nám, tvrdí mluvčí Kremlu | info.cz

Články odjinud

Podle Washingtonu připravily zbrojní sankce Rusko o miliardy. Vše je v pořádku a daří se nám, tvrdí mluvčí Kremlu

Sankce, které loni přijal americký Kongres, připravily podle amerického ministerstva zahraničí Moskvu o zbrojní zakázky minimálně za tří miliard dolarů (62 miliard Kč). Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ale dnes v reakci na prohlášení Washingtonu uvedl, že zbrojařskému odvětví se v Rusku daří dobře.

Jsme potěšeni, že některé země zastavily nákupy určitého materiálu a zboží z Ruska. Máme za to, že jde nejméně o tři miliardy, tyto transakce jsme dokázali zastavit, řekla v úterý mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová. Dodala, že zastavení těchto kontraktů je pro Rusko trestem, neboť Moskva tak přichází o finanční zdroje.

Mohu jen říci, že všechno je v pořádku, vše je v pořádku, řekl v reakci Peskov, jehož citovala agentura Reuters. Uvedl také, že Rusko se snaží předcházet rizikům, která se sankcemi ve zbrojním odvětví souvisejí.

Zmíněné sankce, o kterých Nauertová hovořila, přijal Kongres v rámci zákona loni v létě. Zákon, který je namířen i proti KLDR a Íránu, Trump tehdy podepsal, předtím ho ale kritizoval jako špatný. Uvedl tehdy, že přijatá protiopatření mohou zkomplikovat jednání s Ruskem o řešení globálních problémů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud