Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie na londýnském nádraží zadržela muže. Tvrdil, že má bombu

Policie na londýnském nádraží zadržela muže. Tvrdil, že má bombu

Britská policie dnes zadržela na železničním nádraží Charing Cross v centru Londýna muže, který tvrdil, že u sebe má bombu. V ranní špičce kvůli tomu policie nádraží evakuovala, informovala agentura Reuters. Zranění nikdo neutrpěl.

„Muž, který na nádraží Charing Cross tvrdil, že má bombu, byl zadržen,“ uvedla britská dopravní policie na twitteru. „Nyní pracujeme na tom, abychom co nejdříve nádraží znovu otevřeli,“ dodala. Metropolitní policie uvedla, že při incidentu nikdo nebyl zraněn.

Fotografie a videa na twitteru ukazují množství policistů a záchranářů u nádraží blízko Trafalgarského náměstí, na které přijíždějí vlaky z jihovýchodu Anglie. V Británii v současnosti platí druhý nejvyšší stupeň nebezpečí teroristického útoku. Podle úřadů je tak spáchání atentátu 'vysoce pravděpodobné'.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link