Články odjinud

Příprava na královninu smrt. List píše o tajném nácviku britských ministrů

Příprava na královninu smrt. List píše o tajném nácviku britských ministrů

Členové britského kabinetu se podle listu The Sunday Times vůbec poprvé účastnili nácviku scénáře, který se spustí po královnině smrti. Tajné cvičení nazvané „Castle Dove“ se údajně zaměřilo na první den po královnině smrti, kdy by měl premiér (v současné době Theresa Mayová) promluvit k národu. Informace o cvičení přichází jen několik dnů poté, co Buckinghamský palác oznámil, že královna se necítí dobře, a proto ruší program.  

Bylo to poprvé, kdy se různí ministři připojili k úředníkům, aby v téže místnosti diskutovali o plánech, které zahrnují předsedu vlády hovořícího k národu, informoval The Sunday Times s tím, že jde o ojedinělou událost, protože předtím detaily plánu ladili takřka výhradně úředníci. 

Schůzky se dle listu účastnil šéf úřadu vlády premiérky Theresy Mayové David Lidington, britský ministr vnitra Sajid Javid, předsedkyně Dolní sněmovny Andrea Leadsomová a ministr pro záležitosti Skotska David Mundell.


Nácvik podle deníku nesouvisí s královninými zdravotními problémy. Panovnice kvůli chřipce musela ve čtvrtek zrušit svoji účast na ranní mši v katedrále sv. Pavla při příležitosti 200. výročí Řádu sv. Michaela a sv. Jiřího. Protože ale Alžběta II. nemládne - letos oslavila už dvaadevadesáté narozeniny - Britové přípravy na její úmrtí nepodceňují. 

Už nějakou dobu je známo, že království má připravený podrobný desetidenní plán, který se spustí v okamžiku královniny smrti. Podrobnosti o operaci, která je nazývána London Brigde, přinesl loni v březnu deník the Guardian.  


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud