Pro jedny hrdinka, pro druhé kriminálnice. Izrael žene před soud dívku, která se postavila vojákům | info.cz

Články odjinud

Pro jedny hrdinka, pro druhé kriminálnice. Izrael žene před soud dívku, která se postavila vojákům

Šestnáctiletá Palestinka půjde před izraelský vojenský soud za útok na vojáky. Rozhodl o tom dnes prokurátor. Palestinci Ahidu Tamímíovou oslavují jako hrdinku, v Izraeli jsou kritizováni napadení vojáci za to, že se nebránili.

Incident se stal 15. prosince u domu dívky na palestinském Západním břehu Jordánu. Byl zachycena na videu, které koluje po internetu. Je na něm patrné, že Tamímíová byla ve společnosti dalších dívek a vojáky kopala a fackovala. Ozbrojení muži před nimi ustupovali. Vojáci byli na místě kvůli protestu, při němž Palestinci házeli kamení.

Armáda tvrdí, že se ustupující voják, kterého veřejnost kritizuje za pasivitu, zachoval profesionálně. Pravicoví politici ale jeho reakci považují za ponižující. Ministr školství Naftali Bennett řekl, že dívky, které vojáky napadly, by měly strávit zbytek života ve vězení.

Prokuratura při dnešním sezení, které se konalo ve věznici Ofer poblíž palestinského Ramalláhu, sdělila, že hodlá dívku obžalovat z útoku a napadení vojáka. Požádala o prodloužení vazby Tamímíové o několik dní, aby měla čas obžalobu zformulovat.

Tamímíová je známá už z dřívějšího incidentu - před dvěma lety pokousala vojáka, který přišel zatknut jejího bratra.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud