Prominentní jihokorejský poslanec se zapletl do korupčního skandálu. Omluvil se a skočil z paneláku | info.cz

Články odjinud

Prominentní jihokorejský poslanec se zapletl do korupčního skandálu. Omluvil se a skočil z paneláku

Prominentní jihokorejský poslanec se zapletl do korupčního skandálu. Omluvil se a skočil z paneláku
 

Prominentní jihokorejský poslanec zapletený do korupčního skandálu spáchal sebevraždu. Oznámila to policie. Jedenašedesátiletý Ro He-čchan byl třikrát zvolen za Stranu spravedlnosti, která má nyní v 300členném Národním shromáždění pět křesel. Ro čelil podezření, že dostal 50 milionů wonů (972.000 Kč) od blogera, který je nyní souzen kvůli obvinění, že se na hlavním jihokorejském internetovém vyhledávači dopouštěl manipulace s veřejným míněním. Informovala o tom dnes agentura AFP.

"Drazí spoluobčané. Omlouvám se. Je to pouze má chyba, a tak trestejte pouze mě a nadále podporujte Stranu spravedlnosti," napsal Ro v dopise na rozloučenou, který adresoval svým spolustraníkům. Podle policie politik skočil z budovy, v níž bydlel.

V dopise, který nechal ve svém bytě v Soulu, poslanec přiznal, že peníze od blogera přijal, ale neposkytl mu za ně žádnou politickou výhodu, uvedla agentura Jonhap. Roa podle některých médií čekal výslech policie.

Smrt reformně založeného politika, který se dříve angažoval v odborech, vyvolala u mnoha Jihokorejců výraz účasti. Lítost vyjádřil prezident Mun Če-in i šéf komise, která ovlivňování veřejného mínění vyšetřuje.

Jižní Korea má v rámci rozvinutých zemí jednu z nejvyšších měr sebevražd. V posledních letech z vlastní vůle ukončila život řada vysoce postavených manažerů, K-popových hvězd a celebrit.

V roce 2009 spáchal sebevraždu bývalý prezident Ro Mu-hjon. Skočil do rokle během vycházky do hor nedaleko svého domu na jihovýchodě země. K činu ho patrně vedl korupční skandál, do nějž byla zapletena jeho rodina.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud