Průlomový rozsudek. Soud nařídil veganské matce, aby nechala očkovat své děti | info.cz

Články odjinud

Průlomový rozsudek. Soud nařídil veganské matce, aby nechala očkovat své děti

Britská matka - veganka se snažila u soudu dosáhnout toho, aby nemusela nechat očkovat své dva syny. Nicméně odešla s nepořízenou. Oba chlapci ve věku dva a čtyři roky dostanou injekce proti všem běžným nemocem.

„Je mi upřímně líto, že matka bude vnímat tento verdikt jako chybný, ale mé rozhodnutí zde je zcela zřejmé,“ řekl při vynášení rozsudku soudce Mark Rogers. Dodal, že matka obou dětí se sice snažila sehnat zdravotního experta, nicméně žádného, který by podpořil její stanovisko, nakonec nepředstavila.  

„Vím, že vakcíny občas fungují tak, jak mají, nicméně je nutné zřetelně artikulovat i jejich rizika. A sami výrobci očkovacích vakcín uvádějí, že nedokáží zaručit nulovou škodlivost svých produktů,“ argumentovala matka synů během soudního přelíčení.

Matka chlapců dodala, že obě děti jedí jen zdravé a přírodní produkty a jejich těla jsou údajně bez jakýchkoliv toxinů. Jako argument uvedla i fakt, že starší chlapec údajně očkování již dříve podstoupil a následně si stěžoval na vedlejší účinky – neustávající kašel či ekzém.

Otec obou dětí u soudu řekl, že jejich matka je obsesivní, přehnaně ochranářská a není schopná připouštět jiné, než své názory. Matka je údajně předpojatá vůči všem běžným lékům, v případě potřeby prý dětem odmítla dát paracetamolový sirup. Soud se s jeho stanoviskem do značné míry ztotožnil: „Opravdu se obávám, že matka dětí není schopna se na objektivní fakta dívat nezaujatě,“ řekl soudce Rogers.

Víte, jaké očkování potřebujete při cestách do zahraničí? Čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud