Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodina 10leté dívce tvrdila, že má v břiše kámen, poté porodila. Strýce, kteří ji znásilnili, teď odsoudili

Rodina 10leté dívce tvrdila, že má v břiše kámen, poté porodila. Strýce, kteří ji znásilnili, teď odsoudili

Indický soud uznal vinnými dva muže, kteří znásilňovali svoji desetiroční neteř a přivedli ji do jiného stavu. Případu si všimla i velká světová média. Dívka dlouho o svém těhotenství nevěděla. V srpnu pak porodila holčičku.

Soud proběhl rychle. Proces staršího z obou mužů trval podle BBC měsíc, mladší strýc byl uznán vinným za 18 dní. Rozsudek, v němž padne i výše trestu pro oba muže, by měl soudce vynést ve čtvrtek.

Rodiče dívky zkoušeli žádat o interrupci, jelikož lékaři upozorňovali, že porad může být riskantní. S žádostí přišli ale až ve 30. týdnu. Indické zákon přitom potrat neumožňují už po dvaceti týdnech těhotenství.

Dívka o svém stavu dlouho nevěděla. Rodina jí tvrdila, že jí v břiše roste kámen. V srpnu pak porodila holčičku, která obratem zamířila na adopci. Indka ale potvrdila, že ji její strýc několik měsíců znásilňoval. Pomocí videopřenosu svědčila i u soudu.

K druhému strýci přivedl policii test DNA, který zjistil, že první strýc není otcem dítěte. Druhého muže zatkli vyšetřovatelé v září.

Indie se s podobnými případy potýká častěji. V září soud umožnil přerušit těhotenství 13leté dívky v Bombaji, která byla ve 32 týdnu těhotenství. Její syn sice přišel na svět živý, ale za dva dny zemřel. V květnu zase šla na potrat desetiletá nastávající matka ze severu Indie, kterou znásilňoval její nevlastní otec.