Rusko bude dohodu o íránském jaderném programu nadále dodržovat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusko bude dohodu o íránském jaderném programu nadále dodržovat

Rusko bude dohodu o íránském jaderném programu nadále dodržovat

Rusko bude nadále dodržovat dohodu o íránském jaderném programu z roku 2015. Řekl to dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v reakci na úterní rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa od dohody odstoupit. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Spojené státy za jejich krok kritizoval.

Rusko se bude dál řídit dohodou JCPOA, citovala agentura Interfax Lavrova s použitím anglické zkratky pro dohodu uzavřenou v roce 2015 s cílem zpomalit íránský jaderný program. Trump dohodu kritizoval jako neúčinnou.

Erdogan prohlásil, že jediný, koho Trumpovo rozhodnutí oslabí, budou Američané. „USA budou ti, kdo ztratí, protože nerespektují podepsanou dohodu. Nelze odstoupit od mezinárodních dohod, jak se vám zlíbí,“ citovala Erdogana agentura Anadolu.

Mluvčí Erdoganova úřadu Ibarahim Kalin už v úterý řekl, že Trumpovo rozhodnutí může vést k novým konfliktům.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.