Články odjinud

Rusko obvinilo povstalce v Sýrii z porušení příměří, které v pondělí vyhlásilo

Rusko obvinilo povstalce v Sýrii z porušení příměří, které v pondělí vyhlásilo

Ozbrojené skupiny v syrské východní Ghútě i dnes ostřelují trasu, která měla sloužit k dopravě humanitární pomoci a evakuaci lidí. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany. Každý den měl být na pět hodin dodržen klid zbraní, ale boje pokračují, i když byl podle svědků byl ve východní Ghůtě větší klid než v předchozích dnech.

Z porušování klidu zbraní se obviňují obě strany - spojenci Damašku, k nimž patří Rusko, i povstalci.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že povstalecké skupiny na trasu, u jejíhož vstupu jsou vojáci a přistavené autobusy a sanitky, ostřelují minometnou palbou. Zatím možnost evakuace nikdo nevyužil a do Ghúty nevjel žádný humanitární konvoj.

 

Ruská armáda, kterou citovala agentura TASS, tvrdí, že mnoho civilistů projevilo přání odejít.

Ruská agentura RIA Novosti informovala, že USA na syrském území kontrolovaném Kurdy zřídily 20 vojenských základen. Agentuře to řekl Alexandr Venediktov, poradce šéfa Bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa. Spojené státy podle něj Kurdům dodávají nejmodernější zbraně.

 

Kurdské jednotky YPG se podílely na boji proti radikálnímu Islámskému státu a nyní čelí na severu Sýrie turecké ofenzivě proti kurdské oblasti Afrín. V minulosti se hovořilo o tom, že američtí vojáci jsou v okolí Manbidže, který leží východně od Afrínu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud