Silvestr v Kolíně nad Rýnem: Klid za cenu drsných opatření | info.cz

Články odjinud

Silvestr v Kolíně nad Rýnem: Klid za cenu drsných opatření

Četné sexuální útoky hlášené po loňských oslavách se neopakovaly. Policie ale pro změnu čelí nařčení z rasové diskriminace. Během noci ověřila totožnost asi 650 lidí, většinou původem ze severní Afriky.

Úřady dosud přijaly zhruba deset trestních oznámení kvůli sexuálnímu napadení. Ke znásilnění ale zřejmě nedošlo. Policie stovky mužů kontrolovala, vyslýchala a víc než sto jich preventivně zadržela. Jiné vykázala z centra města.

Šlo o součást opatření, která měla zabránit opakování útoků z oslav příchodu roku 2016, které měli podle obětí na svědomí hlavně imigranti ze severní Afriky.

Někteří lidé si ale podle agentury AP stěžovali, že policie o tomto víkendu zadržuje lidi pouze na základě jejich vzezření. Policejní prezident Mathies to odmítl. Podle něj hrálo při výběru kontrolovaných a zadržených osob roli hlavně jejich agresivní chování. Policie stejně jako muže severoafrického původu kontrolovala a zadržela i Němce, dodal Mathies.

Kolínská starostka Henriette Rekerová dnes prohlásila, že se jí ulevilo a že je šťastná, že se silvestrovské oslavy tentokrát obešly bez větších problémů. Podle úřadů přišlo příchod nového roku ke kolínskému dómu oslavit navzdory či právě díky přísným bezpečnostním opatřením 50 000 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud