Články odjinud

Slovenská policie má velkou ostudu. Obávaný mafián dostal doživotí, před nosem jí ale utekl za hranice

Slovenská policie má velkou ostudu. Obávaný mafián dostal doživotí, před nosem jí ale utekl za hranice

Šéf jednoho z nejnebezpečnějších gangů v historii Slovenska Róbert Okoličány, kterého ve středu slovenský nejvyšší soud potrestal doživotním vězením, utekl do zahraničí. Napsal to zpravodajský server Denník N.

Okoličány už byl nějakou dobu na svobodě a středečního vynesení rozsudku se nezúčastnil. Podle informací Denníku N ho policie ve středu pro případ odsuzujícího verdiktu sledovala, ale Okoličány jí utekl do zahraničí a do vězení nenastoupil. Ve středu během dne prý přitom ještě byl na východním Slovensku.

V případu bylo obžalováno 16 osob z 19 trestných činů. Tyto zločiny zahrnovaly mimo jiné založení a podporu zločinecké a teroristické skupiny, vraždy, nedovolené ozbrojování, loupeže, vydírání, krádeže a poškozování cizí věci.

K doživotnímu odnětí svobody byli vedle Okoličányho odsouzeni rovněž Róbert Nigut a Jaroslav Potuček, kteří byli především vykonavateli či osnovateli spáchaných vražd. K výkonu trestu ale nenastoupí ani Nigut, který je podle slovenský médií na útěku a naposledy byl viděn v roce 2012.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud