Články odjinud

Slovenská vláda se znovu otřásá. Šéfka vnitra ztratila důvěru prezidenta, má ji za Kaliňákovu spojku

Slovenská vláda se znovu otřásá. Šéfka vnitra ztratila důvěru prezidenta, má ji za Kaliňákovu spojku

Slovenský prezident Andrej Kiska ztratil důvěru v ministryni vnitra Denisu Sakovou, protože se podle něj chová jako pravá ruka svého předchůdce v čele resortu Roberta Kaliňáka. Kiska to podle webu listu Denník N prohlásil po setkání s premiérem Peterem Pellegrinim. Schůzka byla věnována aféře kolem únosu vietnamského podnikatele z Německa, údajně s využitím slovenského vládního letadla, které Vietnamcům zapůjčil Kaliňák. Toto podezření má vyšetřovat inspekce, která spadá pod Sakovou.

"Ujistil jsem prezidenta, že vláda pod mým vedením, každý její člen a příslušné orgány, udělají vše pro to, abychom všechny informace prověřili," prohlásil šéf vlády. Odhalení pravdy je podle něj důležité i pro vztahy Slovenska s Vietnamem.

"Jestli se prokáže, že vietnamská strana ve skutečnosti zneužila situaci a zneužila náš speciál, aby někoho odvezla mimo schengenský prostor, bude to mít zásadní a tvrdé dopady na naše bilaterální vztahy a může to vyústit v tvrdé diplomatické kroky," řekl Pellegrini podle serveru Pravda.sk.

Popis únosu vietnamského podnikatele za pomoci slovenské policie a s použitím vládního letadla minulý týden zveřejnil Denník N. Ministerstvo vnitra článek odmítlo jako čirý nesmysl obsahující výmysly. Podle německých médií ale tamní vyšetřovatelé nepochybují, že slovenský vládní letoun byl použit při únosu Vietnamce z Berlína do vlasti.

Kiska a Pellegrini se ještě mají zúčastnit schůzky s předsedou parlamentu Andrejem Dankem a generálním prokurátorem Jaromírem Čižnárem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud