Smrtící koktejl dusí Indii. Znečištění ovzduší je v Dillí na šestinásobku limitu | info.cz

Články odjinud

Smrtící koktejl dusí Indii. Znečištění ovzduší je v Dillí na šestinásobku limitu

Znečištění ovzduší v indickém hlavním městě Dillí dosahuje šestinásobku doporučeného limitu, což s sebou nese značná zdravotní rizika. V následujících týdnech se navíc situace ještě zhorší, protože na začátek listopadu připadá pětidenní hinduistický svátek díválí, během nějž slavící lidé odpálí milióny petard, ohňostrojů a dalších druhů zábavní pyrotechniky, které nemalou měrou přispějí do "smrtícího koktejlu" znečištění ovzduší, napsala dnes agentura Reuters.

Jednou z hlavních příčin zhoršení stavu ovzduší v Dillí je v této části ročního období tradiční praktika vypalování strnišť, která zůstává široce rozšířená navzdory vládní kampani proti vypalování.

Indie se snažila v letošním roce snížit vypalování strnišť ve dvou hlavních zemědělských státech o 70 procent, ale celkový počet klesl jen zhruba o 30 procent v porovnání s loňským rokem, uvedlo ministerstvo životního prostředí. Experti navíc pochybují, zda je tento cíl proveditelný.

Mezi další zdroje znečištění ovzduší v Dillí patří stavební aktivity, vyhazování odpadů na ulici či jejich spalování na veřejných prostranstvích, přehuštěná doprava a silniční prach.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud