Články odjinud

Špionážní válka: Loni jsme zmařili činnost čtyř stovek zahraničních agentů, oznámil Putin

V Rusku loni zmařili činnost více než 400 zahraničních agentů. Na setkání s vedením ruské tajné služby FSB to dnes řekl prezident Vladimir Putin. Podle médii také vyzval bezpečnostní složky, aby i nadále mařily zahraniční pokusy získat informace o ruské politice, obraně a ekonomice.

„Jak všichni víte, v posledních letech jsme zaznamenali nárůst aktivity zahraničních bezpečnostních agentur,“ řekl Putin. „Pracují v Rusku velmi pečlivě a využívají přitom nejmodernější špionážní technologie. Jen loni byla zmařena činnost 72 špionážních důstojníků a 397 zahraničních agentů,“ dodal prezident.

Putin v nadcházejících volbách usiluje o znovuzvolení na další šestileté období v čele ruského státu a o jeho výhře není prakticky pochyb. Průzkumy státních agentur mu slibují už v první kole asi 70 procent hlasů. Prezident na konci 90. letech zastával mimo jiné i funkci ředitele FSB.

Putin také pochválil vedení kontrarozvědky za úspěšné utajení vývoje nových strategických zbraní. Ty prezident představil během svého projevu k ruským poslancům ve čtvrtek. Podle hlavy ruského státu podobným vybavením nedisponuje v současné době žádná jiná armáda na světě.

Prezident během dnešního vystoupení také označil za hlavní úkol FSB ochranu civilního obyvatelstva před terorismem. Upozornil přitom, že k tomu je potřeba zůstat otevřený spolupráci se zahraničními bezpečnostními agenturami a to i států, se kterými má v současné době Moskva spory.

Rusko podle Putina loni zabránilo 25 pokusům o teroristický útok a dalším 68 zločinům spojených s teroristickou činností.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud