Strach ve Španělsku. Ve videu džihádistů se objevilo náměstí, kde budou slavit davy | info.cz

Články odjinud

Strach ve Španělsku. Ve videu džihádistů se objevilo náměstí, kde budou slavit davy

Obyvatelé Madridu si při oslavách nového roku neužijí tolik klidu, jako tomu bylo v minulosti. Jen pár dní před silvestrovským veselím objevila policie u zadržených džihádistů video, na kterém jsou zachyceni se zbraněmi před obrázkem davu lidí na hlavním náměstí metropole.

V minulosti bylo náměstí Puerto del Sol centrem zábavy při vítání nového roku. Letos je opevněné zátarasy a veškeré dění bedlivě sledují policejní hlídky. Důvodem je i video, které muži zákona objevili při zatýkání dvou džihádistů.

Muži se na něm objevují před fotografií náměstí se střelnými zbraněmi v ruce. V Madridu rázem zavládly obavy z teroristického útoku, jak informuje list The Local. Betonová blokáda má pomoci náměstí uchránit před situacemi, které nastaly v Nice nebo v Berlíně.

Ve vybraných čtvrtích Madridu, kde se čeká vysoká koncentrace lidí, platí celoplošný zákaz vjezdu nákladních vozidel. Ten bude odvolán až po Třech králích, na jejichž svátek se také konají pouliční slavnosti.

Policie zatkla dva Španěly, u jednoho z nich našla paměťovou kartu se zmiňovaným videem a sérií fotografií. V materiálech se objevuje vlajka samozvaného Islámského státu, stejně jako muži s kalašnikovy. Video zadržení umístili na sociální sítě.

Obavy Španělů ve čtvrtek mírnil ministr vnitra Juan Ignacio Zoido, který řekl reportérům, že země neeviduje žádnou konkrétní hrozbu. Od roku 2015 bylo podle oficiálních údajů ve Španělsku zadrženo 177 osob kvůli podezření ze spojení s terorismem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud