Střelba v San Franciscu. Útočník tam pálil po lidech, podle svědků po něm zůstali i mrtví | info.cz

Články odjinud

Střelba v San Franciscu. Útočník tam pálil po lidech, podle svědků po něm zůstali i mrtví

Neznámý útočník začal střílet v budově společnosti UPS v americkém San Franciscu. Média uvádějí, že na místě zůstalo několik zraněných a objevují se informace o nejméně dvou mrtvých. Střelec, jehož identita a motivy nejsou známy, je údajně po smrti.

Střelba v San Franciscu se odehrála kolem deváté hodiny místního času. Podle svědků citovaných médii byl střelec ve firemní uniforma UPS nebo se jednalo přímo o zaměstnance společnosti.

Zaznelo několik výstřelů uvnitř budovy, po kterých vyděšení lidé začali utíkat ven na ulici.

Podle svědků na místě zůstali ležet nejmíň dva mrtví a řada lidí skončila v nemocnici. O jejich stavu nejsou známy bližší informace. 

Policie při rozsáhlém zásahu uzavřela okolí budovy a vyzvala lidi, aby se v místech nepohybovali. 

Není to jediný útok střelnou zbraní, který dnes poutžá v USA pozornost médií. Při útoku poblíž Washingtonu byl zraněn mimo jiné vlivný republikán. Muž, který se na internetu hlásil k socialistovi Berniemu Sandersovi a vyjadřoval odpor k republikánům a Donaldu Trumpovi, tam udeřil s poloautomatickou zbraní a vypálil desítky ran. Podle prezidenta je po smrti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud