Články odjinud

Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky

Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky

Po dnešní střelbě na škole ve floridském městě Parkland zůstalo větší množství mrtvých, uvedl v televizi senátor Bill Nelson. Dřívější informace místních médií uváděly přes 20 zraněných a minimálně jednu oběť. střelce se podařilo po zhruba hodině zadržet a policie už vyloučila, že by měl v terénu komplice. Útočníkem je podle dostupných informací mladý běloch.

Informace o počtu zraněných a mrtvých se rozcházejí a situace je nepřehledná. CBS Miami původně udávala 20-50 zraněných, dle zdrojů novinářů z Miami Herald byl na místě nejméně jeden mrtvý. Dle posledních informací senátora Billa Nelsona je ale mrtvých větší množství.

Letecké záběry z místa ukazují desítky studentů, kteří spěšně opouštějí budovu školy, a těžce ozbrojené policisty. Někteří studenti a učitelé zůstali po dobu zásahu zabarikádovaní ve třídách.

„Náhle se ozval hlasitý zvuk, lidi tu brečí,“ napsal jeden ze studentů ukrývající se uvnitř místnímu novináři Ricku Folbaumovi ze stanice CBS. Policie okolí školy obklíčila a uzavřela.

„Je to jako válečná zóna. Jsou tu policisté, záchranáři, helikoptéry,“ řekl CBS rodič jedné z dívek schovávajících se tou dobou stále uvnitř. Podle něj studenti, kteří se dostali ven, popisovali, že uvnitř leží „mnoho těl“.

Ve škole se dle muže mělo dnes údajně konat cvičení pro podobné případy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud