Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky

Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky

Po dnešní střelbě na škole ve floridském městě Parkland zůstalo větší množství mrtvých, uvedl v televizi senátor Bill Nelson. Dřívější informace místních médií uváděly přes 20 zraněných a minimálně jednu oběť. střelce se podařilo po zhruba hodině zadržet a policie už vyloučila, že by měl v terénu komplice. Útočníkem je podle dostupných informací mladý běloch.

Informace o počtu zraněných a mrtvých se rozcházejí a situace je nepřehledná. CBS Miami původně udávala 20-50 zraněných, dle zdrojů novinářů z Miami Herald byl na místě nejméně jeden mrtvý. Dle posledních informací senátora Billa Nelsona je ale mrtvých větší množství.

Letecké záběry z místa ukazují desítky studentů, kteří spěšně opouštějí budovu školy, a těžce ozbrojené policisty. Někteří studenti a učitelé zůstali po dobu zásahu zabarikádovaní ve třídách.

„Náhle se ozval hlasitý zvuk, lidi tu brečí,“ napsal jeden ze studentů ukrývající se uvnitř místnímu novináři Ricku Folbaumovi ze stanice CBS. Policie okolí školy obklíčila a uzavřela.

„Je to jako válečná zóna. Jsou tu policisté, záchranáři, helikoptéry,“ řekl CBS rodič jedné z dívek schovávajících se tou dobou stále uvnitř. Podle něj studenti, kteří se dostali ven, popisovali, že uvnitř leží „mnoho těl“.

Ve škole se dle muže mělo dnes údajně konat cvičení pro podobné případy.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867