Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky

Střelba ve floridské škole: Máme mnoho mrtvých, přiznal senátor. Zraněných jsou zřejmě desítky

Po dnešní střelbě na škole ve floridském městě Parkland zůstalo větší množství mrtvých, uvedl v televizi senátor Bill Nelson. Dřívější informace místních médií uváděly přes 20 zraněných a minimálně jednu oběť. střelce se podařilo po zhruba hodině zadržet a policie už vyloučila, že by měl v terénu komplice. Útočníkem je podle dostupných informací mladý běloch.

Informace o počtu zraněných a mrtvých se rozcházejí a situace je nepřehledná. CBS Miami původně udávala 20-50 zraněných, dle zdrojů novinářů z Miami Herald byl na místě nejméně jeden mrtvý. Dle posledních informací senátora Billa Nelsona je ale mrtvých větší množství.

Letecké záběry z místa ukazují desítky studentů, kteří spěšně opouštějí budovu školy, a těžce ozbrojené policisty. Někteří studenti a učitelé zůstali po dobu zásahu zabarikádovaní ve třídách.

„Náhle se ozval hlasitý zvuk, lidi tu brečí,“ napsal jeden ze studentů ukrývající se uvnitř místnímu novináři Ricku Folbaumovi ze stanice CBS. Policie okolí školy obklíčila a uzavřela.

„Je to jako válečná zóna. Jsou tu policisté, záchranáři, helikoptéry,“ řekl CBS rodič jedné z dívek schovávajících se tou dobou stále uvnitř. Podle něj studenti, kteří se dostali ven, popisovali, že uvnitř leží „mnoho těl“.

Ve škole se dle muže mělo dnes údajně konat cvičení pro podobné případy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.