Teroristé znovu udeřili v Turecku. V Izmiru zabili nejmíň dva lidi | info.cz

Články odjinud

Teroristé znovu udeřili v Turecku. V Izmiru zabili nejmíň dva lidi

Auto napěchované výbušninami vybuchlo před budovou soudu. Podle BBC jsou oběťmi kromě atentátníků samotných také policista a zaměstnanec soudu. Skoro deset lidí exploze zranila. Úřady podezírají kurdské extremisty.

Po výbuchu se do střetu s policí dostali tři útočníci, dva policisté na místě zastřelili, třetí je na útěku.

K výbuchu došlo u vchodu do budovy soudu v izmirské čtvrti Bayrakli, který je určený pro soudce a státní zástupce. Podle listu Daily Sabah pronikli útočníci do budovy soudu, odkud se ozývala střelba. Na televizních záběrech byl vidět hustý dým a plameny.

„Střet vypukl poté, co naši policisté chtěli zastavit vůz na kontrolním stanovišti před soudní budovou v Bayrakli. Během tohoto střetu odpálili teroristé bombu ve voze, zatímco se snažili utéct,“ řekl guvernér provincie. Další auto podle policie bylo připravené poblíž. Pyrotechnici ho na dálku zneškodnili.

Turecké úřady na případ uvalily informační embargo.

Izmir je po Istanbulu a Ankaře třetím největším tureckým městem. Velké teroristické útoky se městu na rozdíl od obou větších metropolí zatím vyhýbaly.

V zemi jde v krátké době o další teroristický útok. Ačkoli není zřejmé, kdo za ním stojí, podezření padá na kurdské radikály, čemuž odpovídá i výběr cíle. Naposledy na Nový rok teroristé udeřili v klubu v Istanbulu, tam osamělý střelec zavraždil 39 lidí. Policie po něm stále pátrá. K činu se s odstupem několika dní přihlásil samozvaný Islámský stát.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud