Články odjinud

Tisíce odmítnutých uprchlíků: Němci je nemůžou vyhostit, brání tomu jejich vlasti

Tisíce odmítnutých uprchlíků: Němci je nemůžou vyhostit, brání tomu jejich vlasti

Na 65 tisíc vzrostl v Německu počet odmítnutých migrantů, které Berlín nemůže deportovat. K cestě do vlasti jim chybějí dokumenty, a to kvůli nespolupráci jejich zemí. Plnou součinnost odpírají Berlínu i zastupitelské úřady Indie a Turecka. S odvoláním na interní zprávu německého ministerstva vnitra o tom dnes informoval server listu Der Spiegel.

Na konci loňského roku se na území Německa nacházelo více než 64 tisíc cizinců, kteří nedostali azyl nebo povolení k pobytu, ale přesto nemohli být vyhoštěni. Na konci roku 2016 tvořilo tuto skupinu 38 tisíc migrantů.

Deportacím brání chybějící cestovní dokumenty nebo náhradní doklady od zemí, odkud migranti pocházejí. V Německu kvůli tomu zůstává mimo jiné 5743 Indů, 4943 Pákistánců, 3915 Afghánců a 3828 Rusů. U téměř 3800 cizinců se Berlínu nedaří zjistit státní příslušnost.

Ministerstvo vnitra viní z problémů zahraniční ambasády v Německu. „Místy velmi pomalé až žádné zpracování žádostí o náhradní pasy,“ navzdory 'pravidelným návštěvám velvyslanectví', píše zpráva na adresu Indie. „Odpovědi na žádosti jsou velice vzácné,“ uvádí úřad k Libanonu. Spolupráci s tureckými konzuláty hodnotí jako 'celostátně špatnou až velmi špatnou'.

 

Články odjinud