Tisíce odmítnutých uprchlíků: Němci je nemůžou vyhostit, brání tomu jejich vlasti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tisíce odmítnutých uprchlíků: Němci je nemůžou vyhostit, brání tomu jejich vlasti

Tisíce odmítnutých uprchlíků: Němci je nemůžou vyhostit, brání tomu jejich vlasti

Na 65 tisíc vzrostl v Německu počet odmítnutých migrantů, které Berlín nemůže deportovat. K cestě do vlasti jim chybějí dokumenty, a to kvůli nespolupráci jejich zemí. Plnou součinnost odpírají Berlínu i zastupitelské úřady Indie a Turecka. S odvoláním na interní zprávu německého ministerstva vnitra o tom dnes informoval server listu Der Spiegel.

Na konci loňského roku se na území Německa nacházelo více než 64 tisíc cizinců, kteří nedostali azyl nebo povolení k pobytu, ale přesto nemohli být vyhoštěni. Na konci roku 2016 tvořilo tuto skupinu 38 tisíc migrantů.

Deportacím brání chybějící cestovní dokumenty nebo náhradní doklady od zemí, odkud migranti pocházejí. V Německu kvůli tomu zůstává mimo jiné 5743 Indů, 4943 Pákistánců, 3915 Afghánců a 3828 Rusů. U téměř 3800 cizinců se Berlínu nedaří zjistit státní příslušnost.

Ministerstvo vnitra viní z problémů zahraniční ambasády v Německu. „Místy velmi pomalé až žádné zpracování žádostí o náhradní pasy,“ navzdory 'pravidelným návštěvám velvyslanectví', píše zpráva na adresu Indie. „Odpovědi na žádosti jsou velice vzácné,“ uvádí úřad k Libanonu. Spolupráci s tureckými konzuláty hodnotí jako 'celostátně špatnou až velmi špatnou'.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.