Tragédie v KLDR: Při nehodě autobusu zemřely zřejmě desítky lidí, jde hlavně o čínské turisty | info.cz

Články odjinud

Tragédie v KLDR: Při nehodě autobusu zemřely zřejmě desítky lidí, jde hlavně o čínské turisty

Vážná dopravní nehoda v severokorejské provincii Hwanghe pukto na jihu země si vyžádala velký počet mrtvých a raněných čínských turistů. Informovalo tom dnes čínské ministerstvo zahraničí bez udání přesného počtu obětí. Čínská státní televize odvysílala záběry, na nichž byl vidět poničený autobus. Na místě jsou vozy záchranářů a ministerstvo zahraničí oznámilo, že podrobnější prohlášení vydá později.

Agentura AP napsala, že čínský úřad pro bezpečnost termínem vážná nehoda označuje případy, při nichž zemře deset až 30 lidí nebo se 50 osob zraní.

Nehoda se stala v neděli večer a na místo se vydali záchranáři a čínští diplomaté. Televize ukázala také raněné v nemocnici.

Provincie Hwanghe pukto hraničí s Jižní Koreou a cílem turistů zde bývá město Kesong, které bylo kdysi hlavním městem korejské feudální říše Korjo, podle které posléze vznikl název Korea.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud