Články odjinud

Třináct svých dětí drželi pod řetězem, mučili je hlady. Teď rodičům hrozí 94 let vězení

Třináct svých dětí drželi pod řetězem, mučili je hlady. Teď rodičům hrozí 94 let vězení

Rodičům, kteří v americkém státě Kalifornie věznili svých třináct dětí, hrozí 94 let vězení. Dnes to na tiskové konferenci podle agentury Reuters oznámila prokuratura, která uvedla, že manželé byli obviněni z mučení, týrání dětí a omezování osobní svobody. Děti, z nichž některé jsou už dospělé, byly bity, drženy v řetězech a mučeny hladem.

„Jsme plně připraveni domoci se v tomto případě spravedlnosti a jednat tak, abychom ochránili oběti před další újmou," prohlásil prokurátor Mike Hestrin. Manželům Davidu a Louise Turpinovým je 57, respektive 49 let. Pokud soud jejich vinu uzná a vynese maximální verdikt, stráví ve vězení zbytek života.

Na situaci v domě ve městě Perris, zhruba 110 kilometrů východně od Los Angeles, upozornila policii jedna z dcer, které se podařilo utéct. Dívce bylo 17 let, ale policie se nejdříve kvůli jejímu zbídačenému stavu domnívala, že je desetiletá.

Manželé v domě, ve kterém děti věznili, žili od roku 2014. Nikdo ze sousedů si ale ničeho podezřelého nevšiml. Někteří odborníci v komentářích uvedli, že rodičům se dařilo nepoutat pozornost úřadů očividně i díky tomu, že oficiálně vzdělávali své děti doma.

 

Články odjinud