Trump chce zpřísnit kontrolu zahraničních investic do nákupu amerických technologií | info.cz

Články odjinud

Trump chce zpřísnit kontrolu zahraničních investic do nákupu amerických technologií

Americký prezident Donald Trump chránit americké technologie větší kontrolou investic. Neohlásil však žádné specifické kroky proti Číně, kterou Trump viní z krádeží amerického duševního vlastnictví.

Trump dnes podle Bílého domu vyzval Kongres, aby mu co nejrychleji poslal návrh zákona na posílení kontrolního systému. „Poskytne to dodatečné nástroje k boji s bezohlednými investičními praktikami, které ohrožují naše vedoucí postavení v oblasti technologií, národní bezpečnost a budoucí ekonomickou prosperitu,“ uvedl americký prezident. Dodal však, že pokud Kongres takový návrh zákona rychle neschválí, nařídí své administrativě zavedení nových restrikcí.

Americká média v posledních dnech informovala, že USA připravují opatření, která by zabránila firmám s čínskou účastí kupovat americké podniky disponující důležitými technologiemi. Tyto zprávy vyvolaly obavy z další eskalace napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou, americký ministr financí Steven Mnuchin je však označil za falešné. Na twitteru napsal, že žádná omezení by neměla být zaměřena pouze na Čínu, ale na „všechny země, které se pokoušejí ukrást naši technologii“.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud