Trump zatím nové sankce proti Rusku nezavede. Ještě o víkendu USA v OSN tvrdily opak | info.cz

Články odjinud

Trump zatím nové sankce proti Rusku nezavede. Ještě o víkendu USA v OSN tvrdily opak

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dopisem sdělila ruskému velvyslanectví ve Spojených státech, že Washington se v dohledné době nechystá uvalit na Rusko žádné další sankce. V neděli přitom americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová oznámila, že USA vůči Rusku kvůli jeho pokračující podpoře režimu syrského prezidenta Bašára Asada nové sankce zavedou.

 

"Mohu potvrdit, že USA vyrozuměly ruskou ambasádu, že prozatím žádné nové sankce nebudou," citovala agentura TASS svůj zdroj z ruského ministerstva zahraničí.

Haleyová krátce po víkendovém úderu USA, Británie a Francie na Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku v Dúmě sdělila, že sankce Spojené státy oznámí zřejmě v pondělí a že budou přímo namířeny vůči firmám, které mají obchodní vazby na Asada a jeho chemický program.

V pondělí ale americké ministerstvo financí, které má sankce na starosti, žádné odvetné opatření neohlásilo. Poradce Bílého domu Larry Kudlow následně řekl, že sankce se zatím nepřipravují, ačkoli o budoucích možnostech administrativa již nyní přemýšlí. Dodal, že Haleyovou mohla příprava zmást a proto v neděli další kroky oznámila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud