Trumpově ministryni nevadí zbraně ve školách. Co kdyby přišel medvěd, řekla | info.cz

Články odjinud

Trumpově ministryni nevadí zbraně ve školách. Co kdyby přišel medvěd, řekla

Americká federální vláda by školám neměla mluvit do toho, zda v nich smějí být střelné zbraně, nebo ne. Myslí si to Betsy DeVosová, kterou nastupující prezident Donald Trump navrhl na ministryni školství. Některé školy podle ní střelné zbraně potřebují, například na obranu proti medvědům. 

„Myslím, že třeba ve Wyomingu zřejmě mají zbraně ve školách pro případ, že by přišel grizzly,“ řekla v úterý na slyšení v americkém Senátu. Proto by podle ní mělo rozhodnutí o zbraních ve školách být výhradně na lokálních samosprávách.

Zároveň řekla, že hodlá podpořit Trumpův plán z předvolební kampaně zakázat u škol zóny, kam se nesmí se zbraněmi. Budoucí šéf Bílého domu to odůvodnil tím, že takové omezení nahrává útočníkům, kterým se pak nikdo nemůže postavit.

Demokratický senátor Chris Murphy uvedl, že ho vyjádření DeVosové zarmoutilo. Zákonodárce pochází z Connecticutu, kde ve škole Sandy Hook dvacetiletý střelec Adam Lanza v prosinci 2012 zavraždil 20 dětí a šest dospělých.  

„Její odpovědi mnou hluboce otřásly. Stejně jako by měly otřást každým americkým rodičem,“ napsal Murphy na svém účtu na sociální síti Twitter.

Zákon o zónách bez zbraní u škol, který chce Trump zrušit, podepsal v roce 1990 republikánský prezident George H. W. Bush. Podle amerických médií ale není jasné, zda nový šéf Bílého domu najde pro svůj záměr v Kongresu dostatečnou podporu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud