Tunisan, který ubodal dívky v Marseille, měl sedm identit. Byl barový povaleč a před lety se oženil v Itálii | info.cz

Články odjinud

Tunisan, který ubodal dívky v Marseille, měl sedm identit. Byl barový povaleč a před lety se oženil v Itálii

Muž, který v neděli ubodal v Marseille dvě dívky, žil několik let v Itálii, oženil se zde s Italkou a měl několik záznamů v trestním rejstříku. O jeho životě na Apeninském poloostrově informovaly hlavní italské deníky. Francouzské úřady dnes útočníka, kterého vojáci na místě činu zastřelili, oficiálně identifikovaly jako Tunisana Ahmada Hanašího.

Devětadvacetiletý Hanaší, který podle policie užíval sedm různých totožností, přišel do Itálie v roce 2006 a oženil se zde dva roky poté. Usadil se ve městě Aprilia ve středoitalském Laziu, kde žije tuniská komunita čítající na 400 osob.

Od roku 2009 měl povolení k pobytu, jehož platnost skončila letos v lednu, napsal web RaiNews. V roce 2014 se dvojice rozvedla a muž odešel do Francie, uvedl deník Corriere della Sera.

Muž během svého pobytu v Itálii neměl stálé zaměstnání a čas trávil po barech. Vydělával si pokoutně a v jeho záznamech v trestním rejstříku z oné doby figuruje krádež a prodej drog. To potvrdila i jeho bývalá manželka, která se po rozvodu přestěhovala do severní Afriky.

Policie nyní předpokládá, že útočník se radikalizoval až po odchodu do Francie. Deník La Repubblica připomíná, že deset kilometrů na jihovýchod od Aprilie se nachází osada Campoverde, kde po nějaký čas žil i Tunisan Anis Amri, který loni při útoku na vánoční trh v Berlíně 12 lidí zabil a další desítky zranil.

Podle francouzského ministra vnitra Gérarda Collomba případ útočníka z Marseille ukazuje, že se výměna informací mezi členskými zeměmi Evropské unie musí dál zlepšovat. Ministr už také nařídil interní vyšetřování, které by mělo odhalit, proč francouzská policie Tunisana zadržovaného kvůli krádeži v obchodě den před útokem propustila, aniž by se ho pokusila vyhostit ze země.

Podle francouzských médií problém představovala zřejmě hlavně neschopnost zjistit mužovu pravou totožnost. Podle ministra Collomba se v minulosti vydával Hanaší za Tunisana, Alžířana i Maročana.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud