Turecká policie zadržela desítky radikálů z Islámského státu. Měli namířeno do Sýrie | info.cz

Články odjinud

Turecká policie zadržela desítky radikálů z Islámského státu. Měli namířeno do Sýrie

Turecká policie dnes zadržela v Istanbulu 54 údajných členů teroristické organizace Islámský stát (IS), napsal deník Hürriyet. Všichni zajištění jsou cizinci a chystali se do oblastí bojů v Sýrii, informovala policie.

Policisté koordinovaně zasáhli na 19 adresách ve 13 istanbulských čtvrtích v časných ranních hodinách. Digitální data a dokumenty nalezené během razií zabavili. Zadržení byli převezeni na centrálu protiteroristické policie, kde budou vyslýcháni.

 

Na sklonku minulého měsíce informovala turecká státní agentura Anadolu, že na západě země byli zadrženi čtyři „vysoce postavení“ členové IS, kteří se vmísili mezi uprchlíky a chtěli opustit Turecko.

V prvních letech syrského konfliktu, který začal v roce 2011, bylo Turecko hlavní tranzitní zemí pro cizince, hlavně ty ze Západu, kteří se chtěli v Sýrii přidat k islamistům. V posledních letech zatkla turecká policie na 5000 údajných členů IS a ze země bylo vyhoštěno několik tisíc zahraničních radikálů.

Turecká policie zintenzivnila operace proti lidem napojeným na islamisty na konci loňského roku. Tehdy uplynul rok od teroristického útoku na istanbulský noční klub, při němž o novoroční noci zahynulo 39 lidí. K atentátu se přihlásil IS, podobně jako k dalším útokům na území Turecka v posledních letech.

Co je to islám? Pravidla, zajímavosti i postoj k ženám přehledně>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud