Články odjinud

Ukrajinský novinář si má v ruském vězení odpykat 12 let. Kyjev případ pokládá za provokaci

Ukrajinský novinář si má v ruském vězení odpykat 12 let. Kyjev případ pokládá za provokaci

Ukrajinského novináře Romana Suščenka, obviněného v Rusku ze špionáže, odsoudili dnes v Moskvě k 12 letům odnětí svobody. Suščenko vinu popírá, Kyjev případ pokládá za provokaci.

„Suščenko byl shledán vinným (vyzvědačstvím) a potrestán bude 12 lety, které si odpyká v nápravném zařízení s přísným režimem,“ uvedl soudce moskevského městského soudu Oleg Muzyčenko.

Soudní proces se podle agentury Interfax odehrával za zavřenými dveřmi, a tak soudce z rozsudku přečetl pouze úvod a závěr. Prokuratura žádala pro Ukrajince 14 let za mřížemi, obhajoba trvala na nevině obviněného, který se podle ní stal obětí provokace.

Agenti ruské tajné služby FSB zadrželi ukrajinského novináře 'při provádění špionážní operace' v Moskvě v předloni v říjnu. Novinář je podle FSB agentem ukrajinské armádní rozvědky a shromaždoval utajované informace o ruských ozbrojených silách.

Obhájce Mark Fejgin tvrdí, že Suščenko, který šest let žil ve Francii jako pařížský zpravodaj agentury Ukrinform, nejednou navštěvoval Rusko, kde žijí jeho příbuzní. I při zadržení zde byl na soukromé cestě za příbuznými.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud