United Airlines řeší další skandál. Matka musela mít syna na klíně, přestože mu koupila letenku | info.cz

Články odjinud

United Airlines řeší další skandál. Matka musela mít syna na klíně, přestože mu koupila letenku

Série skandálů kolem amerických aerolinek United Airlines nebere konce. K pasažérovi, jehož násilím vyvedli z letadla či dívkám, kterým nedovolili odletět kvůli legínám, se aktuálně přidala matka, která musela mít během letu syna na klíně, byť mu za tisíc dolarů koupila vlastní místo. Aerolinka ho však prodala někomu jinému.

Dvaačtyřicetiletá učitelka z Havaje Shirley Yamauchiová se chystala na konferenci pedagogů do Bostonu. Tři měsíce před odletem si u aerolinky United Airlines koupila letenku, a protože chtěla vzít s sebou i svého dvou a půl ročního syna Taiza, přihodila palubní lístek i pro něho. Děti od dvou let totiž musí mít vlastní letenku. Za obě zaplatila celkem 2000 dolarů.

V první části cesty šlo všechno po drátkách, když však v Houstonu přestoupili na další spoj, došlo k nečekané komplikaci. Na místo, které Yamauchiová koupila svému synovi, si sedl jiný pasažér, které si koupil letenku na poslední chvíli. Yamauchiová si stěžovala palubní obsluze, nic jí to ale nebylo platné. „Let je plný,“ slyšela od letušky.

Yamauchiové tak nezbylo nic jiného, než vzít syna na klín. Tří a půl hodinový let tak oba prožili ve velkém nepohodlí. „Bylo to velmi nepohodlné. Nakonec mi musel stát mezi nohami,“ uvedla naštvaná matka pro NBC News. Stěžovat si přímo na palubě se Yamauchiová bála, protože se obávala, že skončí zmlácená jako jeden z předchozích pasažérů aerolinky.

Policie násilím vyvedla lékaře z přeplněného letadla autor: Twitter

Podle společnosti došlo k chybě při odbavení. Systém nenačetl letenku, kterou proto aerolinka nabídla na poslední chvíli jinému zájemci. „Omlouváme se paní Yamauchiové i jejímu synovi za tento zážitek,“ vzkázaly United Airlines s tím, že synův lístek Yamuchiové proplatí.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud