Útok v Melbourne má první oběť: Po 9 dnech v nemocnici zemřel australský důchodce | info.cz

Články odjinud

Útok v Melbourne má první oběť: Po 9 dnech v nemocnici zemřel australský důchodce

Nedávný útok terénním autem v centru Melbourne má první oběť, zraněním dnes podlehl třiaosmdesátiletý Australan Antonios Crocaris. Policie uvedla, že jedno z 18 obvinění z pokusu o vraždu, která byla proti útočníkovi vznesena, se tak změní v obvinění z vraždy. Informovala o tom agentura AFP.

Pachatelem útoku je dvaatřicetiletý Australan afghánského původu. Z Afghánistánu přišel do Austrálie jako uprchlík, podle policie trpěl psychickými problémy a měl i potíže s drogami. Vyšetřovatelé se nedomnívají, že by jeho čin byl spojen s aktivitami některé teroristické skupiny, přestože muž po zadržení vyšetřovatelům zmínil „špatné zacházení s muslimy".

Útočník v terénním vozidle najel 21. prosince do chodců v ulici Flinders Street v obchodní čtvrti v srdci Melbourne. Zranění utrpělo 18 lidí osmi národností, z nichž šest zůstává pod dohledem lékařů.

„Našemu otci byl krutě vzat život nesmyslným násilným činem," uvedla Crocarisova rodina. Pachatel útoku je za mřížemi, před soudem má stanout v květnu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud