V Bavorsku hrozí kvůli hustému sněžení laviny. Situace na letišti v Mnichově se už uklidnila | info.cz

Články odjinud

V Bavorsku hrozí kvůli hustému sněžení laviny. Situace na letišti v Mnichově se už uklidnila

Husté sněžení na jihu Bavorska neustává, v německých alpských a předalpských regionech by podle meteorologů mohlo do pondělí napadnout až 40 centimetrů nového sněhu. Německá meteorologická služba DWD pro jih Bavorska a sousedního Bádenska-Württemberska vydala varování kvůli počasí. Naopak situace na mnichovském letišti se oproti sobotě výrazně zlepšila a zásadní omezení letového plánu se přinejmenším na dopoledne nepředpokládají. S rozmary zimního počasí se potýká také Rakousko.

V sobotu měly údržbářské čety na mnichovském letišti plné ruce práce, aby udržely dráhy provozuschopné. Protože úklid ranveje trval pokaždé zhruba 25 minut a další čas si vyžádalo odmrazování letadel, muselo být zrušeno na 130 letů, což se dotklo i spojů s Prahou. Dalších 220 letů odstartovalo s více než hodinovým zpožděním. V dnešním letovém plánu mnichovského letiště bylo odřeknuto jen několik letů.

Kvůli kluzkým silnicím má bavorská policie přes víkend nahlášeny desítky nehod. Ačkoli většina takových kolizí končí jen poničenými plechy, policie eviduje i tragickou nehodu. Při srážce dvou aut na zasněžené silnici u hornobavorského města Bad Tölz zemřel 19letý muž. Další čtyři lidé utrpěli zranění, dva z nich jsou ve vážném stavu. Řidiči nadále musí počítat s problematickou sjízdností.

V horách stále hrozí vysoké lavinové nebezpečí. V Chiemgauských Alpách na jihovýchodě Bavorska v sobotu zahynula 20letá žena, kterou na hoře Teisenberg zasypala sněhová masa.

Zimní počasí vyvolává problémy také v Rakousku, kde rovněž hrozí laviny. Kvůli uzavírkám silnic, které si vynutilo špatné počasí, hrozí v alpských regionech zácpy. V Bischofshofenu, kde dnes vrcholí turné čtyř můstků ve skocích na lyžích, pořadatelé v sobotu zrušili kvalifikaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud