Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Indii udeřila další písečná bouře, o život přišlo nejméně jedenáct lidí

V Indii udeřila další písečná bouře, o život přišlo nejméně jedenáct lidí

Nejméně 11 lidí přišlo o život a řada domů byla zničena při nové silné písečné a dešťové bouři, která ve středu večer udeřila na severu Indie. Písečná bouře v Indii řádila už minulý týden, kdy si vyžádala minimálně 125 lidských životů.

Bouře, při níž vítr dosahoval rychlosti až kolem 100 kilometrů za hodinu, zasáhla ve středu večer západní oblasti státu Uttarpradéš na severu Indie. Vichr vyvrátil množství stromů a sloupů elektrického vedení a zdemoloval desítky hliněných, ale i cihlových domů, sdělil mluvčí uttarpradéšské vlády. Několik vesnic i měst zůstalo bez elektřiny. Tamní úřady hlásí kromě obětí na životech i 25 zraněných.

Bouře zasáhla rovněž indickou metropoli Dillí a části severních států Himáčalpradéš a Rádžasthán. Vítr tam však byl slabší a žádné oběti z těchto částí Indie nejsou zatím hlášeny.

Podobná netypická silná písečná bouře s prudkými přeháňkami před týdnem přinesla v pěti severoindických státech smrt více než 125 lidem a dalším dvěma stovkám zranění. Přitom 73 obětí zahynulo jen v Uttarpradéši.

Přírodní živel ale podle úřadů tohoto státu postihl životy celkem více než 100 milionů obyvatel. Mnozí přišli o dobytek a další zvířectvo a také o úrodu. V některých okresech zůstaly zavřené školy.

Tyto bouře jsou v Indii v tuto dobu neobvyklé. Začátek monzunové sezony se totiž očekává až za několik týdnů.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek