V Indii udeřila další písečná bouře, o život přišlo nejméně jedenáct lidí | info.cz

Články odjinud

V Indii udeřila další písečná bouře, o život přišlo nejméně jedenáct lidí

Nejméně 11 lidí přišlo o život a řada domů byla zničena při nové silné písečné a dešťové bouři, která ve středu večer udeřila na severu Indie. Písečná bouře v Indii řádila už minulý týden, kdy si vyžádala minimálně 125 lidských životů.

Bouře, při níž vítr dosahoval rychlosti až kolem 100 kilometrů za hodinu, zasáhla ve středu večer západní oblasti státu Uttarpradéš na severu Indie. Vichr vyvrátil množství stromů a sloupů elektrického vedení a zdemoloval desítky hliněných, ale i cihlových domů, sdělil mluvčí uttarpradéšské vlády. Několik vesnic i měst zůstalo bez elektřiny. Tamní úřady hlásí kromě obětí na životech i 25 zraněných.

Bouře zasáhla rovněž indickou metropoli Dillí a části severních států Himáčalpradéš a Rádžasthán. Vítr tam však byl slabší a žádné oběti z těchto částí Indie nejsou zatím hlášeny.

Podobná netypická silná písečná bouře s prudkými přeháňkami před týdnem přinesla v pěti severoindických státech smrt více než 125 lidem a dalším dvěma stovkám zranění. Přitom 73 obětí zahynulo jen v Uttarpradéši.

Přírodní živel ale podle úřadů tohoto státu postihl životy celkem více než 100 milionů obyvatel. Mnozí přišli o dobytek a další zvířectvo a také o úrodu. V některých okresech zůstaly zavřené školy.

Tyto bouře jsou v Indii v tuto dobu neobvyklé. Začátek monzunové sezony se totiž očekává až za několik týdnů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud