V německé vazbě je šest mladíků z Bulharska, jsou podezřelí ze znásilnění třináctileté dívky | info.cz

Články odjinud

V německé vazbě je šest mladíků z Bulharska, jsou podezřelí ze znásilnění třináctileté dívky

V německé vazbě je šest mladíků ve věku 14 až 16 let původem z Bulharska, jsou podezřelí ze znásilnění 13leté dívky v západoněmeckém Velbertu. Informovala o tom agentura DPA. Podezření jsou velmi závažná a vazba navzdory nízkému věku podezřelých oprávněná, sdělil dnes mluvčí státního zastupitelství ve Wuppertalu. Po dalších podezřelých úřady intenzivně pátrají.

Třináctiletou dívku vysvobodila z rukou nejméně osmi násilníků kolemjdoucí. Předtím už slyšela, že dívku hledá její rodina. Čin se stal 21. dubna, uvedl mluvčí státního zastupitelství, který hovořil o „drastickém sexuálním trestném činu“. S ohledem na traumatizovanou oběť nebyla veřejnost o případu informována dříve.

Mladíci podle státního zastupitelství dívku a několik jejich kamarádek nejdříve obtěžovali na místním koupališti. Když pak šla dívka sama domů, výrostci ji pronásledovali a pak zavlekli do blízkého lesa, kde ji znásilnili.

Dosavadní důkazy vyznívají podle vyšetřovatelů poměrně jednoznačně. K dispozici mají stopy DNA, výpovědi oběti i kolemjdoucí a také video, které mladíci pořídili při činu na mobilní telefon.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud