Články odjinud

V Německu navštěvuje výuku islámu 55 tisíc žáků, poptávka je ale stále vyšší

V Německu navštěvuje výuku islámu 55 tisíc žáků, poptávka je ale stále vyšší

V Německu navštěvuje ve školách výuku islámu kolem 55.000 žáků. Vyplývá to z ankety na ministerstvech kultury všech 16 spolkových zemí, o kterém dnes informovala agentura DPA. Před dvěma lety poskytoval vzdělávací systém výuku islámu 42.000 dětem a mladistvým.

V současnosti nabízí hodiny islámského náboženství přes 800 škol. Dřívější průzkum zadaný Německou islámskou konferencí naznačil, že poptávka stále není pokryta. V roce 2008 si podle šetření přálo 76 procent muslimů od 16 let výuku islámu na veřejných školách. Přibližně 650.000 studentů od šesti do 18 let by tehdy chodilo na islámské náboženské kurzy, pokud by měli tu možnost.

Z celkového počtu 82,5 milionu obyvatel žije v Německu přibližně 4,7 milionu muslimů, většinou přistěhovalců z Turecka a jejich potomků. Několik set tisíc muslimů přišlo do Německa i v rámci migrační vlny z Blízkého východu a severní Afriky v posledních letech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud