Články odjinud

V troskách domu v Magnitogorsku už se našlo 37 mrtvých. Další čtyři lidé se pohřešují

V troskách domu v Magnitogorsku už se našlo 37 mrtvých. Další čtyři lidé se pohřešují

Počet obětí, které byly nalezeny v troskách zřícené obytné budovy v Magnitogorsku, vzrostl na 37. Čtyři obyvatelé domu se stále pohřešují. S odvoláním na úřady o tom dnes informovala agentura TASS.

Ruští záchranáři prohledávali sutiny celou noc. Ve městě, které leží 1400 kilometrů jihovýchodně od Moskvy, panuje mrazivé počasí, v noci teploty dosahují kolem minus dvaceti stupňů Celsia.

Nejpravděpodobnější příčinou neštěstí je podle úřadů únik a následný výbuch plynu. Podle ministerstva pro mimořádné situace hledání zbylých obětí komplikuje fakt, že záchranáři nevědí, na jakém místě by se mohli nacházet. Z bezpečnostních důvodů pátrají jen v části sutin. Na jiných místech totiž hrozí, že by se mohla zřítit další patra budovy.

Ve městě s více než 415.000 obyvateli vyhlásil gubernátor Boris Dubrovskij v pondělí stav nouze. Lidem, které neštěstí zasáhlo gubernátor slíbil rychlou pomoc v podobě peněz i náhradního ubytování.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud