Válečný konflikt u Damašku. Izrael ostřeloval základnu syrské armády | info.cz

Články odjinud

Válečný konflikt u Damašku. Izrael ostřeloval základnu syrské armády

Vzdušné jednotky Izraele dnes zaútočily na pozice syrské armády u Damašku. Podle syrské státní televize protivzdušná obrana všechny rakety odrazila. Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) ale minimálně několik raket zasáhlo cíl. Izraelská armáda jako obvykle incident nekomentovala.

„Syrská protivzdušná obrana odrazila několik raket, ale jiné zasáhly sklad zbraní u Džamraji,“ řekl podle agentury AFP šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán. Džamraja leží asi 10 kilometrů severozápadně od Damašku a mimo jiné je tam výzkumné středisko, v němž se údajně dříve vyvíjely chemické zbraně.

 

Izraelské ostřelování se podle agentury Reuters uskutečnilo dnes kolem čtvrté hodiny ranní místního času a rakety byly vypáleny ze vzdušného prostoru sousedního Libanonu. Oblast u Damašku u města Kutajfa ostřeloval Izrael naposledy začátkem ledna. Džamraju ostřelovala izraelská armáda naposledy začátkem loňského prosince.

Izrael není účastníkem války v Sýrii, netají se ale tím, že podniká nálety na konvoje libanonského šíitského hnutí Hizballáh. To bojuje na straně syrské vlády a Izrael ho považuje ze hrozbu pro svou zemi.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud