Články odjinud

VIDEO uvnitř: Drtivé protiteroristické opatření. Útoky náklaďáky v Evropě by se mohly stát minulostí

VIDEO uvnitř: Drtivé protiteroristické opatření. Útoky náklaďáky v Evropě by se mohly stát minulostí

Teroristé stále častěji páchají útoky na občany evropských měst tím, že do nich na frekventovaných místech najedou auty. Účinnou obranou před takovým typem útoků se zdají být posuvné sloupky, které si od britské firma Heald objednaly Athény. Videa ze zkušebních testů ukazují drtivou efektivnost. 

Útoky nákladními auty v Nice, Berlíně, Londýně či Stockholmu dělají starosti i jiným starostům evropských měst. V Athénách se proto rozhodli frekventovaná místa zabezpečit posuvnými sloupky, které jsou schopné zabránit teroristovi v najetí do lidí.

Před kulturním centrem Stavrose Niarchose, kde se odehrávají nejvýznamnější kulturní akce ve městě – řečnil tu například bývalý americký prezident Barack Obama – před několika dny dokončila britská firma Heald instalaci posuvných sloupků HT-2 Matador 3, které jsou schopné účinně zastavit sedmitunový náklaďák.

Efektivnost tohoto protiteroristického opatření názorně ukazují videa z testovacího provozu. Kabina řidiče se po nárazu do sloupků rozletí na tisíc kusů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud