„Vládne vám idiot," vzkazují USA radikálové z Islámského státu | info.cz

Články odjinud

„Vládne vám idiot," vzkazují USA radikálové z Islámského státu

Radikální organizace Islámský stát (IS) prohlásila, že Spojené státy vede idiot. Podle agentury Reuters jde o první vyjádření, v němž se IS vyslovil k Donaldu Trumpovi od jeho nástupu do Bílého domu.

„Jste (USA) v úpadku a známky vašeho zániku jsou očividné úplně každému," citoval Reuters mluvčího IS abú Hasana Muhádžira. „Neexistuje už víc důkazů o tom, že vám vládne idiot, který neví, co to je Sýrie nebo Irák nebo islám,“ uvedl také zástupce islamistů na záznamu, který byl zveřejněn dnes v internetové komunikační službě Telegram.

Zničení IS je jedním z hlavních deklarovaných cílů Trumpa ve funkci prezidenta. Naposledy o potřebě likvidace této radikální organizace hovořil v pondělí ve Washingtonu při setkání s egyptským prezidentem Abdalem Fattáhem Sísím, kterému slíbil v boji proti terorismu plnou podporu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud